Wanneer
- vrijdag 18 september 2026 van 20u tot 22u30
Locatie
Als onderdeel van de viering van 190 jaar Academie Haspengouw Beeld vertonen we de bekroonde kunstfilm Loving Vincent. Deze unieke animatiefilm brengt het leven en werk van Vincent van Gogh op een bijzondere manier tot leven. Elk beeld werd met de hand geschilderd in de stijl van Van Gogh, waardoor de film uitgroeide tot een visueel meesterwerk.
Laat je meevoeren in het mysterieuze verhaal rond de laatste levensdagen van één van de meest invloedrijke kunstenaars uit de kunstgeschiedenis.
“Loving Vincent” (2017) is een biografische animatiefilm over Vincent van Gogh, opvallend omdat elke scène volledig met de hand is geschilderd in olieverf, in de stijl van van Gogh zelf.
Het verhaal volgt postbode Armand Roulin, die een jaar na van Goghs dood de opdracht krijgt om een laatste brief van de schilder af te leveren bij zijn broer Theo. Tijdens zijn zoektocht door het Franse dorp Auvers-sur-Oise spreekt Armand met mensen die Vincent kenden — onder wie zijn huisbaas, de plaatselijke dokter en diens dochter. Via hun tegenstrijdige getuigenissen probeert Armand te achterhalen wat er werkelijk gebeurde in de laatste dagen van van Goghs leven, en of zijn dood echt zelfmoord was of misschien iets anders.
De film won onder meer de Annie Award voor beste geanimeerde speelfilm en werd genomineerd voor een Oscar.
Plaats: CC De Bogaard – De Club
Toegang: gratis, iedereen welkom
Organisatie
Categorieën
Contact
- info@ahbeeld.be
- Website
- http://www.ahbeeld.be

