zaterdag 12 september tot en met zondag 22 november 2026
In het kader van de Trudofeesten 2026 brengt museum DE MINDERE, gelegen in de schaduw van de oude stadsomwalling, een ode aan de geschiedenis van Sint-Truiden. Onder het thema ‘Bezielde Stad’ ontdekt je hoe ambacht uitgroeit tot kunst in de handen van drie uitzonderlijke Truiense meesters: August Vervloet, Jean Stippelmans en Jef Mathijs.
Hun werken vertellen het verhaal van een stad in ontwikkeling: een indrukwekkende stadsomwalling, statige poorten en sierlijke torentjes, allemaal onder het oog van Sint-Trudo, de stichter van de stad. Met vuur, hout en inkt brengen deze ambachtslui niet alleen objecten voort, maar ook verwondering, schoonheid en geschiedenis.
In ‘Poorten naar Trudo’ kijk je mee over de schouder van deze bevlogen ambachtslui en zie je Sint-Truiden zoals je het nooit eerder zag.
Wanneer:
zaterdag 12 september tot en met zondag 22 november 2026, elke dag (behalve maandag) van 10u00 tot 17u00
Locatie:
Museum DE MINDERE, Capucienessenstraat 1, 3800 Sint-Truiden
Parkeren:
- Parking Speelhof (gratis) - op 20 min. wandelen
- Parking Centrum (betalend) - op 5 min. wandelen
Lekker eten voor of na je bezoek aan museum DE MINDERE?
Goed om te weten:
| 🆓 Gratis toegang | ♿ Rolstoeltoegankelijk | 🚻 Toiletten aanwezig | 👶 Buggy's toegelaten |



