Actueel

Steun de Damiaanactie in Sint-Truiden

De Damiaanactie is een niet-gouvernementele organisatie die lepra, tbc en berglepra bestrijdt in Azië, Afrika en Amerika. Ook in Sint-Truiden worden er acties georganiseerd om deze organisatie te steunen.

Het thema van de campagne 2012 is ‘Operatie Congo’. Deze campagne neemt ons mee naar de rand van het reusachtige Tanganyikameer in Oost-Congo. Hier wordt de bevolking geteisterd door lepra en tbc. De enige hoop voor de inwoners is een vastberaden team dat de strijd aangaat met beide ziekten. Vol moed, doorzettingsvermogen en met veel creativiteit verzorgen ze de patiënten in het revalidatiecentrum Talitha Qoum in hun thuisbasis. Bovendien helpen zij ook zieken op moeilijk bereikbare plaatsen, zoals de afgelegen vissersdorpjes en op het plateau boven de havenstad Moba.

Naast de inzet van vrijwilligers, heeft de Damiaanactie ook jouw hulp nodig. De plaatselijke organisatie Damiaanactie Sint-Truiden zet zich ook dit jaar weer in. Op onderstaande data en locaties kan je de actie in onze stad ondersteunen.

• Woensdag 25 januari 2012
Militairen van campus Saffraanberg verkopen in de namiddag stiften in Sint-Truiden.

• Vrijdag 27 en zaterdag 28 januari 2012
Leerlingen verkopen stiften aan de ingang van warenhuizen en op de zaterdagmarkt.

Zaterdag 28 en zondag 29 januari 2012
In alle kerken van Sint-Truiden, Nieuwerkerken en Gingelom staan de homilies en de omhalingen volledig in het teken van de Damiaanactie 2012.


Je kan deelnemen aan de acties in Sint-Truiden, maar ook op eigen initiatief kan je de lepra- en tuberculose- patiënten helpen. Wie de Damiaanactie rechtstreeks wil steunen, kan een bijdrage storten op het rekeningnummer 335-0500601-30.

Created by created by anaXis Nv